قوانین و مقررات

قوانین و مقررات وبسایت حراجی آنلاین بیدشو

(آخرین تغییرات در مفاد این توافق‌نامه، در تاریخ 6 مرداد 1398 اعمال شده است.)

 

به قسمت توافق‌نامه‌ی کاربری سایت «بیدشو» خوش آمدید. خدماتی که در وب‌سایت BIDSHO.COM در دسترس شما قرار گرفته مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران ارائه می‌گردد، بدیهی است مطالعه و تأیید این توافق‌نامه پیش از ثبت‌نام شرط استفاده از امکانات سایت است و این قوانین مطابق بند ه ماده 42 ق.ت. ا فصل "حمایت، از مصرف کننده" مشمول حراجی‌های آنلاین می‌شوند.

 

‏‎موضوع توافق‌نامه عبارت است از شرایط قرارداد فی‌مابین سایت بیدشو (که از این پس سایت یا بیدشو خوانده می‌شود) و مشتری (که از این پس خریدار یا کاربر خوانده می‌شود) که عبارت است از ایجاد و ارائه‌ی بستری مطمئن که در آن خریداران، با استفاده از تسهیلات سایت بیدشو اقدام به خرید اینترنتی می‌نمایند.

 

کاربر گرامی بدیهی است مطالعه‌ی دقیق قوانین ذیل، موجب تسهیل تعامل طرفین و جلوگیری از دشواری‌های بعدی خواهد شد.

 

در وبسایت حراجی آنلاین بیدشو، دو نوع حراجی برگزار می شود: مزایده و مناقصه. برای اطلاع از نحوه‌ی شرکت در این دو نوع حراجی به صفحه «آموزش» وبسایت مراجعه بفرمایید. هرچند بدیهی است که در مزایدات، قیمت کالا با هر پیشنهاد افزایش، و در مناقصات، قیمت کالا با هر پیشنهاد کاهش می‌یابد.

 

 

ماده 1

«شرایط و قوانین استفاده از خدمات بیدشو»:

کاربر گرامی توافق‌نامه‌ای که پیش روی شماست، بین وب‌سایت BIDSHO.COM  و كاربران سایت منعقد می‌گردد و هدف از آن ایجاد محیطی امن و جذاب است تا كاربران بتوانند با استفاده از امكانات این سایت اقدام به خرید اینترنتی نمایند. در تدوین این توافق‌نامه، توجه اصلی ما به حفظ حقوق مصرف‌کننده به‌منظور نیل به رقابتی سالم بوده است. از این رو آگاهی از مقررات و رعایت آن‌ها حافظ منافع کاربران در قبال یکدیگر و همچنین در قبال سایت خواهد بود.

 

این توافق‌نامه در حین ثبت‌نام کاربر در سایت و هر زمانی که از امکانات، اطلاعات و یا داده‌های سایت استفاده می‌نماید، معتبر خواهد بود. و شخص در صورت عدم توافق با این شرایط ، قادر به استفاده از خدمات سایت نخواهد بود. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرجه، جایگزین کلیه‌ی توافق‌های قبلی محسوب می‌شود. تأیید این توافق‌نامه و عضویت در سایت از سوی کاربر به معنای مطالعه‌ی دقیق کلیه‌ی شرایط و قوانین سایت و پذیرفتن آن‌ها خواهد بود و به این ترتیب فرد هرگونه حق اعتراض بعدی را از خود مبرا می‌نماید.

 

«قوانین عمومی»

توجه داشته باشید کلیه‌ی اصول و چارچوب‌های بیدشو منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. هرگونه تغییر در قوانین و نحوه‌ی خدمات‌رسانیِ سایت در همین صفحه درج خواهد شد و به این ترتیب استفاده‌ی مداوم کاربر از سایت به این معنی است که کاربر بروزرسانی‌های این صفحه را نیز پذیرفته است. لذا به کاربران توصیه می‌گردد دست‌کم هر ماه، یک بار به این صفحه مراجعه کرده و قوانین را مطالعه نمایند. بدیهی است که مسئولیت هرگونه سهل‌انگاری در این امر متوجه خود کاربر خواهد بود.

 

«تعریف خریدار یا کاربر»

خریدار یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات بیدشو اقدام کند.

 

همچنین از آنجا که بیدشو یک وب‌سایت خرده فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک، خریدار یا مصرف‌کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند. و با متخلفین طبق قوانین مملکتی برخورد خواهد شد.

 

«ارتباطات الکترونیکی»

هرگونه ارتباط کاربر با بیدشو اعم از تماس‌های ایمیلی و تلفنی، تیکت، پشتیبانی آنلاین تا خرید و شرکت در حراجی، تماسی الکترونیکی یا تلفنی است و کاربر با تأیید این توافق‌نامه می‌پذیرد که سایت از همین طُرُق به درخواست او پاسخ دهد.

 

همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی خریدار است که مورد تأیید سایت خواهد بود و به این ترتیب هر تماسی از سوی سایت تنها با آن نشانی‌ها انجام خواهد شد و هر ایمیل ارسال شده به آن‌ها واصله فرض خواهد شد.

 

توجه داشته باشید که شماره های 10009800، 10002195118207، 30007962، شماره‌هایی هستند که بیدشو از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس. ام. اس.) ارسال می‌کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان بیدشو، با هر شماره‌ی دیگری تخلف و سوء استفاده از نام بیدشو است.

 

به علاوه بیدشو از شماره 02195118207 با مشتریان خود تماس می گیرد.

 

توجه: از کاربران گرامی خواهشمندیم در صورت مشاهده‌ی پدیده‌های پیش‌گفته مراتب را از طریق تماس، به اطلاع سایت برسانند.

 

شماره‌های مذکور جهت اطلاع‌رسانی، شارژ، وضعیت اعتبارات، وضعیت پردازش سفارشات، رویدادها، خدمات، سرویس‌های ویژه و کلیه‌ی امور مشابه می‌باشد و امکان دریافت هرگونه تماس یا پیامک ورودی برای آن از سوی خدمات‌دهنده مقدور نمی‌باشد.

 

لازم به ذكر است هرگونه آسیب یا بدکارکردیِ ناشی از بستنِ پیامک‌های تبلیغاتی اپراتور از سوی کاربر متوجه خود شخص خواهد شد و سایت در این مورد مسئولیتی ندارد. برای جلوگیری از بروز مشکلات بعدی، فعال‌سازی پیامک‌های تبلیغاتی را توصیه می‌کنیم.

 

 

ماده 2

«تعریف واژگان»:

 

خرید از طریق حراجی‌ها:

خرید کالاهایی که کاربران در حراجی با دادن آخرین پیشنهاد صاحب آن شده‌اند که با پرداخت آخرین مبلغ حراجی انجام میشود. (این آخرین پیشنهاد، در مزایده ها مساویِ بالاترین پیشنهاد قیمتی و در مناقصات مساویِ پایینترین پیشنهاد قیمتی است).

 

خرید شگفت انگیز از بیدشو:

خرید کالا به قیمت شگفت انگیز که برای کاربرانی که در حراجی برنده نشده اند منحصرا متناسب با بید مصرفی محاسبه می گردد (بنابراین این تخفیف شامل بیدهای هدیه ای که به هر نحو از سایت بیدشو به کاربر تعلق گرفته نمی شود) و شامل حراجی های بسته ی بید نمی شود. (بیدشو اغلب درصد بیشتری از تخفیف برای مشتریان در نظر می گیرد و این درصد را از طریق صفحات مربوطه برای حراجی هایی که شامل این درصد می شوند، به اطلاع می رساند. بدیهی است که این درصد تخفیف اضافی بخشی از قرارداد نبوده و کاربر نسبت به دریافت آن حقی ندارد و تنها در صورت صلاحدید سایت به وی تعلق خواهد گرفت.)

 

خرید از فروشگاه:

خریدی که کاربر از طریق فروشگاه و با قیمت بازار کالا انجام میدهد.

 

بید:

واحد اعتباری داخل سایت بیدشو که هر یک واحد از آن به اندازه ی 1000 ریال ارز رایج مملکت ارزش دارد و فقط در بیدشو قابل استفاده میباشد.

 

اعتبار بیدی :

اعتباری که کاربر می تواند با استفاده از آن در حراجی ها شرکت کرده و پیشنهاد دهد.

 

بید هدیه :

هر بیدی که کاربر برای آن هزینه ای پرداخت نکرده باشد و سایت بنا بر هر مناسبت یا دلیل دیگری به حساب کاربر اضافه کرده باشد (برای دیدن موارد بید هدیه به صفحه ی «پرسش های متدوال»، بخش حمایت از مشتریان مراجعه نمایید) بید هدیه محسوب می شود.

 

تبصره 1: بید هدیه مشمول عودت وجه نمی باشد و به جز هزینه کردن آن در حراجی، کاربر حق دیگری نسبت به آن ندارد.

 

قیمت بازار کالا :

قیمت واقعی کالا در بازار که برای خرید مستقیم در نظر گرفته شده (این قیمت با توجه به قیمت روز کالا در بازار محاسبه می گردد و ملاک پرداخت کاربران نیز قیمت روز پرداخت است، به همین منظور بیدشو از تغییر قیمتِ محصول در فروشگاه - که در حراجی هم مشهود خواهد بود، اما تاثیری در قیمت کنونی نخواهد گذاشت - ناگزیر می باشد).

 

قیمت حراجی:

آخرین پیشنهاد قیمت کاربران برای آن کالا است که برنده حراجی با پرداخت آن، کالا را تحویل خواهد گرفت.

 

قیمت شگفت انگیز :

قیمت کالا با توجه به اعتبار بید مصرفی (منهای بید هدیه از هر نوع - شامل حراجی های بخش اعتبارات شامل بسته بید، کارت هدیه بانکی، شارژ ایرانسل و امثالهم که در دسته ی اعتباراتند نمی شود) هر كاربر به روی حراجی کاهش خواهد یافت که به آن قیمت شگفت انگیز گفته می شود. قیمت شگفت انگیز منحصرا برای هر کاربر به صورت جداگانه محاسبه میگردد و به صورت کد تخفیف مدت دار در صفحه ی «پروفایل من» قابل رویت است، در صورتی که کد تخفیف (کد برنده و کد قیمت شگفت انگیز) منقضی شود، بیدشو هیچ مسئولیتی در قبال صدور دوباره ی آن ندارد.

کاربرانی که برنده حراجی نشده اند می توانند با استفاده از قیمت شگفت انگیز خرید نمایند. توجه داشته باشید که هر پیشنهاد شگفت انگیزی تنها در حراجی هایی که آیکون آن روشن باشد اعمال می شود.

 

ورودی:

ورودی حراجی برای همه کاربران رایگان میباشد بدین ترتیب که کاربرانی که قصد شرکت در حراجی‌های بیدشو را دارند می‌توانند از اعتبار هدیه هنگام ثبت‌نام و یا اعتبار روزانه‌ای که بیدشو به کاربرانش میدهد جهت شرکت در حراجی استفاده نمایند. این ورودی هیچ هزینهی ریالی و بیدی را متوجه کاربران نمیکند.

 

افزایش قیمت :

مبلغی که با هر پیشنهاد کاربران به قیمت حراجی کالا اضافه خواهد شد.

 

قیمت پایه :

مقدار اولیه قیمت کالای به حراجی گذاشته شده است.

 

حد نصاب :

حد نصاب پیشفرض در همه ی حراجی های بیدشو به تعداد حداقل 3 شرکت کننده در حراجی میباشد. ممکن است در برخی حراجی ها این عدد بیشتر باشد که در اعلانات حراجی به اطلاع کاربران خواهد رسید. چنانچه حراجی به پایان برسد و حراجی به حد نصاب نرسیده باشد. حراجی باطل و بید کاربرانی که در آن شرکت کرده اند به حسابشان عودت داده میشود.

 

بازخرید محصول :

اگر در حراجی های بیدشو کاربر کالایی را برنده شد، بیدشو این پیشنهاد را برای بعضی از حراجی های خود (منهای حراجی های دسته بندی اعتبارات در فروشگاه) به این کاربران میدهد که کالایی که برنده شده اند را در قالب بید و یا ارزش ریالی آن در بازار از ایشان خریداری کند. توجه داشته باشید بیدشو میتواند تا 5 درصد از ارزش کل کالایی که کاربر در حراجی برنده شده است و مایل به بازخرید آن میباشد، بابت هزینه های خود از کاربرانی که قصد انجام فرآیند بازخرید را دارند کم کند. این امکان تا زمان ابطال کد تخفیف کاربر برای او از سمت بیدشو فراهم است. پیش از شرکت در حراجی ها کاربران موظف هستند اعلانات داخل حراجی ها را مطالعه بفرمایند.

 

کد تخفیف برنده ی حراجی:

کدی است که پس از پایان حراجی در «پروفایل من» برای برنده ی حراجی منظور می شود. دقت کنید که این کد، تاریخ انقضا و ابطال دارد که در همان صفحه، روبروی هر کد قید شده است. چنانچه تاریخِ انقضای کد تمام شود و بلااستفاده بماند، بیدشو هیچ مسئولیتی در قبال آن نمی پذیرد و کد به هیچ عنوان شارژ نخواهد شد.

 

ماده 3:

«شرکت گروهی در حراجی‌ها»:

از تاریخ 25 دیماه سال 1397 در حراجی‌های بیدشو امکان شرکت گروهی برای کاربران فراهم می‌باشد. شرکت گروهی به منزله‌ی شرکت دو یا چند کاربر - این ویژگی‌ها در بخش اعلانات هر حراجی موجود است - به صورت مشترک و در راستای منافع یکدیگر به صورت هماهنگ در حراجی‌ها و اقدام به ثبت پیشنهاد در این حراجی‌ها می‌باشد. مجاز بودن یا ممنوع بودن شرکت گروهی و نیز تعداد نفرات مجاز برای هر تیمی که شرکت گروهی در حراجی ها دارد در اعلانات هر حراجی مشخص می‌شود. شرکت انفرادی در حراجی‌هایی که شرکت گروهی در آن مجاز می‌باشد، بلامانع است. بیدشو کدهای تخفیف کاربران شرکت کننده در حراجی‌ها را با با بکدیگر ادغام نمی‌کند و این کدها به صورت انفرادی در همه‌ی حراجی‌ها برای شرکت کنندگان صادر می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرکت گروهی در حراجی ها به صفحه پرسش های متداول بیدشو رجوع کنید.

 

توجه: به منظور سلامت حراجی‌های برگزار شده، تمامی حراجی ها از حیث سلامت  توسط تیم بازرسی بیدشو بررسی می‌شود. حراجی سالم از دید بیدشو، حراجی‌ای است که در آن هر کاربر از فرصت مساوی برای برد بهره‌مند باشد و عملکردش بر خلاف قوانین و مقررات بیدشو نباشد. این بررسی در بازه‌ی زمانی حداکثر یک روزِ کاری پس از اتمام حراجی انجام می‌شود. چنانچه حراجی به دلیل هر نوع مغایرتی با قوانین و مقررات سایت ناسالم تلقی شود، بیدشو این حق را دارد تا در صورت صلاحدید یا اقدام به ابطال حراجی و عودتِ بید شرکت کنندگان کند و یا نفر دوم را برنده‌ی حراجی اعلام کند.  کاربران با قبول قوانینِ بیدشو هر گونه حق اعتراض نسبت به ابطال حراجی را از خود سلب می‌کنند. تمام توضیحات از این دست پس از بررسی بازرسی، به بخش اعلانات حراجی اضافه می‌شود. 

 

تبصره 1: بیدشو برای پیشگیری از تکرار تخلف، پس از اخطار اولیه، از عودت بیدهای مصرفی اکانت متخلف سر باز می‌زند. در حراجی‌هایی با شرکت گروهیِ ممنوع و یا محدودیت نفرات شرکت گروهی، بید حساب یا حسابهای کاربری غیرمجاز وارد شده در حراجی مذبور، عودت داده نخواهد شد. در صورت تکرار تخلف از سمت کاربر یا کاربران متخلف در حراجی های دیگر، بیدشو مجاز است حساب های کاربری فرد یا افراد متخلف را به طور دائم مسدود و کابر یا کاربران متخلف حق هیچگونه اعتراضی را نخواهند داشت. بدیهی‌ست در صورتی که افراد متخلف، حساب کاربری جدیدی بسازند و این امر بر بیدشو مشتبه شود، بیدشو مجاز است کاربری های این افراد را مسدود و در صورت نیاز مراتب را از طریق مراجع قانونی دنبال نماید.

 

تبصره 2:  بدیهی است که نفر دوم حراجی (در حراجی‌هایی که به صلاحدید بیدشو باطل نشده است و برنده به جای حساب کاربری متخلف برنده شده در حراجی، نفر دوم حراجی است) شخصی است که اقدام به پیشنهاددهیِ سالم و در چهارچوب قوانین بیدشو کرده باشد. بدیهی است که از آنجا که در حالت معمول، کدهای تخفیف حراجی به صورت خودکار برای شرکت کنندگان صادر می‌گردند، کدهای جدید به برنده ارسال می‌شود. وارد کردنِ شماره تلفن و ایمیلِ حقیقی از وظایف کاربران است و بیدشو هیچ مسئولیتی در قبال عدم دسترسی کاربر به شماره تلفن و یا ایمیل مندرج در پروفایل وی ندارد.

 

ماده 4

«شرایط عمومی عضویت»:

هر کاربر برای استفاده از خدمات سایت باید پس از مطالعه ی قوانین و تایید آن ها و تکمیل فرم مربوطه به عضویت سایت در آید. بنابر قوانین مدنی و تجارتی جمهوری اسلامی ایران، تنها افرادی که واجد 18 سال تمام و مقیم ایران باشند می توانند به عنوان اشخاص حقیقی از قوانین سایت استفاده کنند. کلیه كاربران مسئول حفظ و نگهداری از نام كاربری و رمز عبور و اطلاعات شخصی خود می باشند و سایت هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات در خارج از محدوده ی سایت ندارد.

 

تبصره 1: اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو این سایت شده و از خدمات سایت استفاده نمایند. اما بیدشو با آنها نیز به عنوان اشخاص حقیقی برخورد می کند و امتیاز ویژه ای برایشان در نظر نمی گیرد.

 

تبصره 2: مسئولیت درج صحیح کلیه ی اطلاعات کاربری اعم از اطلاعات شخصی، تماس و سایر به عهده ی کاربر می باشد و در صورت ایجاد هرگونه بدکارکردی قانونی یا مشکلات میان سایت و کاربر به عهده ی کاربر بوده و سایت از این بابت هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد.

مسئولیت هرگونه سوءاستفاده یا جعل نام و هویت به عهده ی کاربر می باشد و سایت مسئولیتی در این خصوص ندارد.

بدیهیست که کاربر موظف است در صورتی که اطلاعات مندرجه در سایت به هر دلیلی مطابق هویت او نبود، مراتب را به اطلاع سایت رسانده و در جهت تصحیح آن ها اقدام نماید.

 

تبصره 3: در سایت بیدشو هر شخص حقیقی میتواند یک حساب کاربری باز کند. کاربر حق فروش و انتقال نام کاربری خود و استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت اثبات هر یک از این موارد ، سایت بدون اجازه کاربر حق ابطال حساب کاربری ایشان را خواهد داشت و در صورت صلاحدید بیدشو مراتب از طرق قانونی پیگیری خواهد شد.

 

تبصره 4: سایت بیدشو مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری بوده از طریق پرسش تلفنی، ایمیلی یا پستی، برای اموری از جمله دریافت اطلاعات تکمیلی، درخواست تایید پست الکترونیکی، ارسال پیامک کد فعال سازی و همچنین امور مشابه کسب نماید و کاربر متعهد است که اطلاعات صحیح را در اختیار اپراتور قرار دهد. لذا مسئولیت هر گونه اشتباه در مورد اطلاعات کاربری متوجه شخص کاربری می باشد و سایت هیچ گونه مسئولیتی را در این مورد نمی پذیرد.

 

تبصره 5: کلیه کاربران سایت ملزم‌اند پس از مطالعه و تایید توافق‌نامه حاضر موافقت خود با قوانین سایت را اعلام نمایند. توجه فرمایید که درصورت تغییر بندهای توافق نامه، طبق ماده 18 این توافقنامه  نیازی به تایید مجدد کاربران نمی باشد.

 

تبصره 6: بیدشو متعهد است که اطلاعات دریافتی کاربران را فقط در امور مرتبط معاملاتی استفاده نموده و به هیچ وجه در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد. همچنین در صورت نیاز به انجام مقاصد تجاری با کسب اجازه از کاربر نسبت به بهره برداری از این اطلاعات، اقدام خواهد نمود.

جهت اطلاع از اقداماتی كه برای محرمانه ماندن اطلاعات کاربران صورت می گیرد، می توانید صفحه «حریم خصوصی» را که لینک آن در زیر کلیه صفحات سایت موجود است مطالعه فرمایید.

 

تبصره 7: به دلیل پیچیدگی کلیه ی داده های مرتبط با تراکنشهای مالی، تأثیر حقوقی رفتار کاربران در حراجی و موارد مشابه، بیدشو قادر به حذف حساب کاربری هیچ شخص حقیقی یا حقوقی نیست. با این همه بیدشو چه در زمان فعالیت افراد و چه در غیر آن همواره متعهد است که از اطلاعات افراد جز برای موارد مطروحه در این قرارداد استفاده ننماید و به جز در صورت درخواست و صلاحدید مراجع قضایی اطلاعات افراد را در اختیار شخص ثالث قرار ندهد. در صورتی که در فرایند پیش گفته هرگونه مشکلی پیش بیاید بیدشو تنها از طریق فرم تماس پاسخگو خواهد بود که از طریق بخش مربوطه در صفحه «ارتباط با ما» در اختیار کاربران قرار گرفته است.

 

تبصره 8: در صورتی که کاربر، عملی خلاف قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد، سایت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال نماید و طبق قوانین و مقررات با ایشان برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات و قبول تمامی مطالب درج شده در راهنما اعلام می دارد.

 

تبصره 9: با قبول این توافق نامه، بیدشو مجاز است تا در صورت وقوع هر گونه تبانی و تقلب، یا کشف احتمال تبانی، تقلب و کلاهبرداری، عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید و کاربر حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد.

 

تبصره 10: كاربر در مقابل كلیه مكاتباتی كه سایت با وی از طریق پست الكترونیكی یا پیامك و یا از طریق حساب كاربری وی در سایت انجام می شود مسئول خواهد بود و مصداق سند مکتوب در نظر گرفته خواهد شد. سایت پس از گذشت 48 ساعت از آخرین ارتباط خود با کاربر آن تماس را واصله تلقی نموده و می تواند در مورد وی تصمیم گیری كند.

ارتباط با کلیه بخش های سایت برای کاربران از طریق «تماس با ما» برقرار می‌گردد و تنها اطلاعات تماس معتبر بیدشو با کاربران مفصلاً در صفحه ی «حریم خصوصی» ذکر شده است و سایت در قبال هر تماسی از منبع دیگر مسئولیتی ندارد. ضمنا در مواقع ضروری سایت از طریق شماره تلفن هر كاربر با وی ارتباط برقرار می نماید.

 

تبصره 11: در صورتی كه دسترسی كاربر به سایت در هر شرایطی حتی شرایط خاص و غیر قابل پیش بینی امكان پذیر نباشد، سایت مسئولیتی در قبال زیان های احتمالی وارد شده نخواهد داشت.

 

تبصره 12: آدرسی و مشخصاتی که کاربران در حساب کاربری خود درج می نمایند، به عنوان محل ارسال کالا و تحویل گیرنده مورد استفاده قرار می‌گیرد. و مسئولیت هرگونه اشتباه در آدرس دهی برای ارسال کالا بر عهده ی شخص کاربر می‌باشد.

 

تبصره 13: سایت برای اطلاع رسانی کاربران به دلایل گوناگون از جمله بروز مشکل و اختلاف در روند معامله، طرف ذی ربط را از طریق پست الکترونیک، پیامک و پنل کاربری مطلع خواهد کرد. سایت تضمینی برای دریافت پیامک ارسالی به کاربران نمی‌دهد و کاربران موظفند پس از اقدام به خرید یک کالا پست الکترونیکی و حساب کاربری خود در سایت را به صورت منظم و تا حداکثر زمان محتمل برای بروز مشکلات بازدید و کنترل نمایند.

 

تبصره 14: کاربران موظفند از انجام هر گونه عملی در سایت یا مطلب گذاری در سایر رسانه ها که منجر به نزول کیفیت خدمات، اطلاع رسانی و رابط کاربری سایت و نیز ممانعت از فعالیت‌های تجاری سایر کاربران نظیر اسپم کردن سایت از کالاهای دروغین و گمراه کننده به مقاصد مختلف از قبیل کنترل قیمت بازار و یا تبلیغات، پرهیز نمایند.

 

تبصره 15: مطابق ماده 21 قانون جرایم رایانه ای، کاربر مجاز به استفاده از نام کاربری، عکس، سخن و کلمات توهین آمیز و غیراخلاقی و مغایر با شئونات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی وفق مصادیق محتوای مجرمانه در قانون در سایت و شبکه های اجتماعی متعلق به سایت نمی باشد. و در صورت مشاهده سایت مجاز است تا علاوه بر حذف کاربر نسبت به احقاق حق خود پیگیری های قانونی را به انجام رساند و تا تعیین تکلیف وضعیت پنل کاربری وی غیر فعال خواهد شد.

 

تبصره 16: هر كاربر در کلیه مکاتبات، مکالمات و اظهار نظرها در مورد سایر کاربران و مسئولین سایت موظف به رعایت ادب، احترام، قانون رسمی و عرف حاکم بر روابط بین فردی است.

 

ماده 5

«شرایط ارسال کالا»

خریدار می بایست در حین خرید مستقیم نسبت به بررسی دقیق و انتخاب کالا دقت کافی داشته باشد و در زمان تحویل کالا نسبت به صحت و سلامت کالای تحویلی، تاییدیه لازم را اعلام نماید و در صورت عدم رضایت به دلایل فوق از کالای تحویلی، کالا را تحویل نگیرد (در صورت عدم تحویل کالا به دلایل غیر موجه هزینه پست از مبلغ واریزی کسر و مابقی به حساب خریدار واریز خواهد شد). چنانچه به علت نوسانات بازار، کالایی ناموجود شود، بیدشو این حق را دارد که سفارش مشتری را کنسل کرده و نسبت به عودت وجه وی تا سررسید ماهانه (یک ماه پس از ثبت سفارش) اقدام نماید.

 

تبصره 1: تنها دلایلی که سایت در آن شرایط می پذیرد خریدار، کالای ارسالی را نپذیرد عبارتست از مغایرت کالای سفارش شده با کالای ارسال شده، خرابی، جعلی یا تقلبی بودن کالا و هر نوع مغایرت کالای ارسالی با کالای مورد نظر که مورد توافق عرف حاکم بر بازار باشد. لازم به ذکر است چنانچه کالای ارسالی با کالای منتخب کاربر در سایت یکی نباشد و کاربر کالا را بپذیرد و نسبت به مرجوع کردنِ آن اقدام ننماید، بیدشو مراتب را از طرق قانونی پیگیری خواهد کرد.

 

توجه: سایت در قبال خرابی کالاهایی که پلمپ یا واجد بسته بندی کارخانه ای یا هولوگرام یا هر نوع امور مشابه باشد که مانع رسیدگی سایت به صحت آن کالا باشد تنها در صورتی که هیچ ایرادی به هولوگرام و بسته بندی یا امور مشکوک مسئول خواهد بود. لذا خواهشمند است در هنگام تحویل گرفتن کالا به نکات پیش گفته توجه فرمایید.

 

عودت کالا تنها در شرایط زیر پذیرفته خواهد شد:

  • عدم مطابقت کالای دریافتی و کالای سفارش داده شده.

  • شکستگی، خرابی یا هر آسیب دیگری که در تبصره1 ماده 5 ذکر نشده باشد.

  • این مدت طبق قانون تجارت الکترونیک مصوب در جمهوری اسلامی ایران، تنها 7 روز می باشد و بیدشو پس از این تاریخ هیچ مسئولیتی در قبال کالای ارسالی ندارد.

 

در صورت منطقی بودن علت عدم دریافت کالا (از قبیل مغایرت کالای خریداری شده و کالای تحویلی ، شکستگی یا وجود نقصان یا هر گونه ایراد ظاهری که در هنگام تحویل کالا قابل مشاهده نبوده)، خریدار موظف به اعلام شکایت در سایت می باشد و در صورت تایید شکایت و در صورت موجود بودن کالای خریداری شده، برای ایشان ارسال خواهد شد در غیر این صورت چنان مبلغی که کاربر به حساب بیدشو واریز کرده است عودت داده خواهد شد.

 

تبصره 2: کالا به آدرس ثبت شده، خریدار در سایت ارسال خواهد شد. بدیهیست سایت در قبال اشتباه بودن نشانی و یا عدم به روزسانی نشانی از سوی خریدار مسئولیتی ندارد. اطلاعات هر کاربر در صفحه «پروفایل من» در منوی کاربری قابل مشاهده و به روز رسانی است.

 

تبصره 3: کاربر موظف است پس از وارد کردن کد تخفیف در حراجی تا 72 ساعت پس از اتمام حراجی از قسمت «کپن های تخفیف» در «پروفایل من» اقدام به دریافت کد تخفیف و خرید از فروشگاه نماید. سایت در قبال انقضای کد تخفیف مسئولیتی ندارد.

 

تبصره 4: خریدار موظف است در زمان خرید نسبت به گستره جغرافیایی تحویل کالا و سایر شرایط فروش کالا دقت کافی داشته باشد. بیدشو به محض انجام سفارش کاربر وضعیت سفارشش را مشخص می‌کند، این وضعیت در صفحه‌ی «سفارشات من» در بخش «پروفایل من» مشهود می‌باشد، فلذا بیدشو در قبال تأخیرات احتمالی پست و سایر شرکت‌های واسط مسئولیتی ندارد.

 

تبصره 5: احراز شرایط تحویل کالا توسط خریدار به یکی از طرق ذیل می باشد :

  1. امضای موقع تحویل به مسئول پست

  2. ثبت نشدن شکایت و یا درخواست پیگیری

  3. در صورتیکه از روش‌های فوق تایید تحویل انجام نشود سایت به صورت خودکار پس از گذشت 10 روز با کنترل کد رهگیری ارسال،کالا را تحویل شده تلقی می نماید.

 

تبصره 6: در ازای درخواست بازخرید محصول از سمت کاربر، وِی کارت هدیه‌ای با اعتبار برنده شده از بیدشو دریافت می‌کند. این کارت هدیه به دلیل مسائل امنیتی غیرفعال ارسال می‌شود و این وظیفه‌ی کاربر است که برای فعالسازیِ کارتِ هدیه‌ی خود، شماره‌ی کارت و کدفعالسازی مندرج روی اطلاعات کارت را برای پشتیبانان بیدشو ارسال کرده تا مراتب فعالسازی کد انجام شود. لازم به ذکر است که بیدشو از 1% تا 5% از قیمت ِکالا را به دلیل هزینه‌های اضافه‌ی بازخرید، از مبلغ کسر می‌کند.

 

تبصره 7: در صورت پذیرش کالا و امضاء برگه ی تحویل کالا ، اعتراضات خریدار فقط در سایت ثبت شده و سایت بررسی لازم را انجام خواهد داد. ثبت اعتراض به معنای پذیرفته شدن اعتراض نیست و سایت پس از بررسی درخواست کاربر در صورت لزوم مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند.

 

تبصره 8: چنانچه خریدار در زمان تحویل کالا در مکان مورد نظر حضور نداشته و شخص دیگری، کالا را تحویل بگیرد و رسید تحویل را امضا نماید (چه از طریق دست خط و یا به صورت الکترونیک که توسط شرکت پست اعلام می شود) به منزله تحویل گرفتن کالا توسط خریدار تلقی خواهد شد.

 

تبصره 9: خریدار می بایست نسبت به تحویل هر قلم کالا به صورت جدا برگه تحویل امضا نماید. به دلیل ارسال با پست، امکان تحویل در زمان‌های مختلف برای کالاهای همزمان خریداری شده وجود خواهد داشت. بنابراین در زمان سفارش چندین قلم کالا ممکن است کلیه اقلام سفارشی همزمان تحویل نگردد. در این مواقع خریدار موظف به تحویل گرفتن اقلام ارسالی بوده و تا حداکثر زمان تحویل سایر اقلام منتظر بماند.

 

ماده 6

«قوانین جاری کشور»:

تخلف از قوانین جاری کشور من جمله قانون مجازات مرتکبین جرایم رایانه‌ای، بانکی، پولشویی، قوانین گمرکی و سوء استفاده از خدمات سایت برای كاربران و نقض حریم شخصی كاربران دیگر و فعالیت های هرمی و سایر جرایم ممنوع می‌باشد.

 

ماده 7

«ارتباط سایر بخش های سایت»:

بخشهای «ارتباط با ما»، «درباره بیدشو»، «آموزش»، «پرسش های متداول»، «حریم خصوصی» و «قوانین و مقررات» و «نکات کلیدی» و قسمتهای دیگر موجود در سایت به عنوان بخشهای راهنما و راههای تماس با ما می باشد و همچنین خود به تنهایی در برگیرنده بخشی از شرایط و ضوابط سایت می باشند .

 

ماده 8

«روش پرداخت»:

خریداران می توانند با استفاده از کلیه کارت های عضو شتاب نسبت به خرید کالا های مورد نیاز خود از طریق حراجی ( در صورت برنده شدن در حراجی ) و یا افزایش اعتبار بیدی خود برای شرکت در حراجی ها  و یا خرید از فروشگاه بیدشو اقدام نمایند.

 

پس از واریز وجه توسط خریدار، قسمت حسابداری سایت از وصول پرداختی شما در حساب بانک اطمینان حاصل نموده و جهت هماهنگی برای ارسال کالا برنده شده در حراجی یا خریداری شده یا اضافه کردن اعتبار بیـدی به حساب کاربری شما اقدام لازم را اجرا می نماید . چنانچه پول از حساب شما کسر گردیده، ولی به حساب سایت واریز نشده باشد، می بایست نهایتا پس از اطلاع از این موضوع تا 48 ساعت صبر نموده و اگر طی این مدت وجه واریزی از سوی بانک مسترد نگردید، آنگاه با پشتیبانی بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس گرفته و نسبت به رفع مغایرت اقدام نماید.

 

تبصره 1: برای جلوگیری از زیان‌ ها و خطرات احتمالی، سایت می‌ تواند شیوه‌ های پرداخت یک تراکنش را محدود نماید. در چنین مواردی، كاربر می‌تواند پس از اطلاع از این محدودیت‌ ها، با استفاده از شیوه‌ های باقی‌ مانده تراکنش را انجام دهد.

 

ماده 9

«تعرفه های خدمات بیدشو»:

درج آگهی تبلیغاتی و یا قرار دادن کالا در مزایدات یا فروشگاه تا اطلاع ثانوی مقدور نیست. بیدشو حق تغییر وضعیت را برای خود محفوظ می دارد.

 

ماده 10

«شرایط اختصاصی خرید از بیدشو»:

الف )شرایط خرید شگفت انگیز از بیدشو:

در این روش «قیمت کنونی» هر محصول با هر بار «پیشنهاد» به روی کالا به مقدار اعتبار مصرفی شما در آن حراجی (هر «بید» 100 تومان) کاهش می یابد. در انتهای هر حراجی شما در صورت برنده نشدن در آن حراجی می توانید با قیمتی که به ازای هر نفر مشخص است، کالای به حراجی گذاشته شده را پس از دریافت «کدتخفیف» با قیمتی شگفت انگیز خریداری کنید (با پرداخت مابقی قیمت کالا).

لازم به ذکر است به دلیل اینکه کاربران بابت دریافت «بید هدیه» هزینه ای پرداخت نمی کنند در نتیجه خرید شگفت انگیز به بیدهای هدیه از هر نوع تعلق نمی گیرد.

 

ب ) شرایط خرید کالا از طریق حراجی :

کاربران برنده شده در حراجی که قصد خرید کالای برنده شده در حراجی را دارند با دریافت «کد تخفیف» اقدام به خرید از فروشگاه سایت می نمایند. به صورتی که با وارد کردن کد تخفیف در سبد خرید کالای مورد نظر و تکمیل اطلاعات ارسال، مبلغ فاکتور (قیمت پایانی حراجی) را پرداخت نموده و کالا حداکثر ظرف مدت 72 ساعت کاری بعد از واریز مبلغ از سمت بیدشو به پست سپرده می شود.  

در نظر داشته باشید که امکان دریافت و به کارگیری «کد تخفیف» تنها تا 72 ساعت پس از اتمام هر حراجی ممکن می باشد و پس از آن باطل می گردد. در چنین شرایطی برنده ی حراجی، نفر دوم یعنی پیشنهاد دهنده ی قبل از برنده خواهد بود و کد تخفیفی برای او در نظر گرفته خواهد شد.

 

ماده 11

«قوانین حمایت از خریداران بیدشو»:

در صورت برنده شدن در حراجی، کاربر با دریافت «کد تخفیف» و پرداخت مبلغ قیمت آخرین پیشنهاد حراجی، کالای مورد نظر را از فروشگاه بیدشو خریداری می نماید.

لازم به ذکر است: کالای خریداری شده ظرف مدت 72 ساعتِ کاری از بیدشو به پست سپرده خواهد شد و به آدرس خریداران ارسال خواهد شد. همچنین هزینه ارسال کالای بالای صد هزار تومان (یک میلیون ریال) رایگان می باشد. چنانچه به دلیل نوسانات بازار، کالا در بازار ناموجود شود، بیدشو مبلغِ دریافتی از مشتری را ظرف مدت 72 ساعت کاری مسترد می کند.

 

تبصره 1: همان طور که پیشتر ذکر شد، شرکت کنندگان حراجی به چشم بیدشو کاربرانی هستند که قصد خرید محصول از فروشگاه اینترنتی بیدشو را دارند و صرفاً پیش از خرید مستقیم، شانس خود را در حراجی می آزمایند. بنابراین پس از پایان حراجی، هر میزان که برای حراجی هزینه کرده اند (منهای بیدهای هدیه از هر نوع) به صورت کد تخفیف برای خرید همان محصول از فروشگاه بیدشو برای ایشان صادر می شود. توجه داشته باشید به همین منظور، بیدشو از عودت وجه ریالی (بیدهای مصرفی کاربر در حراجی) معذور است.

 

تبصره 2: کاربرانی که از وبسایت بیدشو بسته ی بید خریداری کرده اند در صورتی که به هر دلیل دیگر تمایلی به شرکت در حراجی های بیدشو نداشته باشند، می توانند در خواست «عودت وجه» را در قسمت «ارتباط با ما» تیکت بزنند. دقت داشته باشید به دلیل رسیدگی به سررسیدها به صورت ماهانه، بیدشو متعهد می شود مبلغ هزینه شده را حداکثر تا یک ماه بعد از تیکت عودت دهد. بدیهی است که این «عودت وجه» تنها شامل بیدهای خریداری شده ی کاربر می شود و بیدهای هدیه از هر نوع را شامل نمی شود. (به علاوه بدیهی است چنان چه کاربر پیشتر از بخشی از اعتبار بیدی خود برای شرکت در حراجی استفاده کرده باشد، آن مبلغ به وی عودت داده نخواهد شد و «عودت وجه» تنها شامل اعتبار بیدی خریداری شده ی کاربر می باشد که در «پروفایل من» قابل رویت است).

 

ماده 12

«حمایت از کاربران»:

 

به منظور ایجاد فضایی عادلانه و رقابتی سالم، چنانچه در حراجی آیکون «حمایت از کاربران» (برای اطلاع از آیکون ها و عملکردشان به صفحه ی «نکات کلیدی» در منوی کاربری مراجعه کنید) قرار داده شود، برنده ی آن محصول تا یک ماه اجازه ی شرکت در حراجیِ همان محصول را ندارد.

 

ماده 13

«اولویت شرکت کنندگان»:

بیدشو جهت ایجاد فضایی عادلانه و رقابتی سالم در بعضی حراجی ها از آیکون «اولویت شرکت کنندگان» (برای آشنایی بیشتر با آیکون های بیدشو به صفحه ی «نکات کلیدی» در منوی کاربری مراجعه کنید) استفاده می کند. این آیکون تنها اجازه ی شرکت تعداد مشخصی از کاربران را برای هر حراجی ممکن می سازد تا با کنترل تعداد کاربران، شانس هر کاربر افزایش پیدا کرده و از سو استفاده ی کاربرانی که به هر دلیل قصد تبانی یا بالا بردنِ قیمت را دارند جلوگیری شود.

 

ماده 14

«ورودی حراجی»:

بیدشو جهت ایجاد فضایی و رقابتی سالم در بعضی حراجی ها از آیکون «ورودی حراجی» (برای آشنایی بیشتر با آیکون های بیدشو به صفحه ی «نکات کلیدی» در منوی کاربری مراجعه کنید) استفاده می کند. این آیکون از کاربران می خواهد تا بابت شرکت در حراجی اعلام آمادگی کرده و ورودی پرداخت کنند. به این وسیله بیدشو قصد دارد از تبانی های احتمالی و حضور کاربرانی که قصد خرید محصول را ندارند و تنها می خواهند قیمت را بالا ببرند یا در روند حراجی اختلال ایجاد کنند جلوگیری کند.

چنانچه می خواهید با سایر شیوه های حمایتی بیدشو آشنا شوید به صفحه «پرسش های متداول» و زیر شاخه ی «حمایت از مشتریان» مراجعه نمایید.

 

ماده 15

«سایر قوانین بیدشو»:

– به منظور سلامت حراجی های برگزار شده در بیدشو، تمامی حراجی ها از حیث سلامت و عدم استفاده ناصحیح کاربران و تخلف احتمالی، بیدشو حراجی ها را پس از اتمام آن بررسی کرده و چنانچه حراجی به صورت ناسالم به اتمام رسیده باشد آن را باطل اعلام کرده و بید شرکت کنندگان در حراجی مذبور را به آنها عودت میدهد. توجه داشته باشید که برد در حراجی تا 24 ساعت پس از آن قطعی نبوده و چنانچه سلامت حراجی توسط بیدشو احراز گردد ادامه روند برای کاربران میسر میباشد.

– تغییر نام کاربری پس از ثبت اولین پیشنهاد در هر حراجی تا پایان آن حراجی مجاز نمیباشد و کاربرانی که پس از ثبت اولین پیشنهاد نام کاربری یا آواتار (صورتک) حساب کاربری خود در حین حراجی به هر شکل تغییر دهند در صورت برنده شدن کالا به آنها تعلق نخواهد گرفت و نفر دوم حراجی (غیر از همگروه کاربر مذکور) برنده حراجی تلقی خواهد شد و کابر خاطی حق هیچ اعتراضی را نخواهد داشت.  

– سیستم حراجی در بیدشو به صورت آنلاین می باشد و اطلاعات به صورت رفت و برگشتی است و ثانیه از مهم ترین آیتم های حراجی می باشد با توجه به این مطلب:

* در صورت امکان از اینترنت های موبایل ها ( 3G , 4G ) استفاده نفرمایید چون ممکن است با تعویض آنتن های شبکه موبایل از منطقه ای به منطقه ای دیگر چند ثانیه اینترنت قطع شود و این موضوع ممکن است باعث شود شما چند ثانیه حراجی را به صورت کامل مشاهده نکنید و ثانیه شمار، شمارش نکند و زمان اتصال به اینترنت ممکن است کاربر دیگری برنده شده باشد.

–  در صورت بروز هرگونه مشكل از طرف سايت كه باعث خلل در روند مزايده شود، سايت بیدشو حق دارد مزايده را متوقف و در زمان مناسب برگزار كند. بديهي است تعداد اعتبار مصرفی كاربران در مزايده متوقف شده، بدون كارمزد به حساب كاربري آنها برگشت داده خواهد شد.

توجه داشته باشید: شمارشگر زمان در هر حراجی با ساعت سرور سایت بیدشو هماهنگ می شود تا شرایط برای همه ی کاربران یکسان باشد. اما نمایشگر شمارشگر روی هر دستگاه، خود را با ساعت دستگاه هماهنگ می کند و ممکن است در دستگاه های مختلف شمارشگر حراجی با اختلاف مشاهده شود. این اختلاف نمایش به هیچ عنوان در نتیجه ی حراجی موثر نخواهد بود و ساعت حراجی برای همه یکی و متناسب با ساعت سرور است. به منظور برطرف کردن این مساله می توانید به صفحه ی «نحوه ی تنظیم ساعت در سیستم عامل های مختلف» در صفحه «پرسش های متداول» آمده است، چنانچه کاربر به تنظیم ساعت دستگاه خود اقدام ننماید، بیدشو هیچ مسئولیتی در قبال این اختلاف زمانی شمارشگر بر عهده نمی گیرد.

– در زمان خرید در صورتی که پرداخت شما معلق باشد به این معنی است که وجهی از حساب شما به حساب بیدشو انتقال داده نشده و در صورت کسر از حساب شما باید از طریق بانک خود پیگیری کنید.

–تعیین برنده در همه حراجی ها بر اساس تایمر اصلی سرور و به صورت خودکار انجام می شود، لذا حضور کاربر روی سایت نمی تواند هیچ تغییر و تضمینی روی این موضوع داشته باشد و برنده نهایی در سایت نمایش داده خواهد شد. همه کاربران در این موضوع دارای سهم مساوی هستند و دارا بودن اعتبار بالای کاربر و یا میزان بید مصرف شده ی هر کاربر هیچ ملاک معتبری برای برنده شدن نخواهد بود.

حراجی‌های اعتبارات بیدشو که شامل حراجی‌های بسته‌های بید اعتباری بیدشو که در فروشگاه  با دسته‌بندی اعتبارات مشخص شده‌اند، مانند کارت‌های هدیه‌ی بانکی، کمک هزینه‌های خرید، کپن‌های تخفیف، کارت شارژهای اپراتورهای همراه و... می‌شوند، تنها شامل یک کد تخفیف برای برنده می‌باشد.

 

ماده 16

«نکات کلیدی»:

در قسمت «نکات کلیدی» که در منوی کاربری قابل مشاهده است تعداد 9 مورد آیکون در سایت قرار گرفته است که با توجه به نوع کالا و حراجی قابل فعال شدن می‌باشد. کاربر موظف است در مورد فعال بودن و یا فعال نبودن این آیکون ها که در صفحه حراجی (زیر تصویر محصول) قابل مشاهده می باشند توجه لازم را داشته باشد.

بدیهی است بیدشو با تایید این توافق نامه توسط کاربران تمامی کاربران را مطلع از این نکات تلقی می نماید.

 

ماده 17

«قانون حاکم»

قانون حاکم بر این توافق نامه، کلیه ‏ی قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می ‏باشد.

 

ماده 18

«اصلاح توافق نامه»

امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه‏ كاربران عضو موثر خواهد بود. آپدیت های قوانین و مقررات در سایت اعلام خواهد شد و این وظیفه ی کاربر است که نسبت به خواندنِ قوانین به صورت متناوب و حداقل ماهانه اقدام نماید.

 

ماده 19

«شرایط فورس ماژور»

عمل به مفاد این توافق نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و فورس ماژور شامل سیل، زلزله، صاعقه، آتش سوزی، جنگ و تحریم و سایر موارد مشابه مستثنی خواهد بود.

 

این توافق نامه در 19 ماده به همراهِ تبصره‌های الحاقی به رویت کاربر رسیده و با تایید در هنگام عضویت، از این پس لازم الاجرا خواهد بود.